rentafont

Перший кримськотатарський шрифт на Rentafont

Відомий український шрифтовий дизайнер Віктор Харик створив шрифт для кримських татар. Мета ґарнітури Mustafa — відновлення шрифтової ідентифікації для тюркських народів, що перейшли з арабиці на латиницю чи кирилицю. Втім, у тексті шрифт має достатньо нейтральний вигляд, придатний для будь-яких мов. Шрифт підтримує європейську, турецьку, кримську, азербайджанську латинку; слов’янську та тюркську кирилку, містить декоративні ініціали та флерони за мотивами народного орнаменту кримських татар. Mustafa однаково добре відтворюється на екрані та папері. Має дружній читабельний вигляд, доречний серед іншого для дитячої літератури.

Я вважаю, що цей шрифт заслуговує на премію Шрифт 2019 року! Це не просто оригінальний шрифт для пригноблюваного Росією корінного народу України — кримських татар, він ще й перший в своєму роді!

Шрифт випущений під маркою Щедрик. Фейсбук-спільнота «Щедрик, шрифтова поміч» була заснована українським шрифтовим дизайнером Віктором Хариком 11 червня 2017 в першу чергу для допомоги медикам-волонтерам на фронті та для закупівлі ліків. Максимально спрощена система продажу шрифтів безпосередньо від авторів з цілевим перерахуванням грошей за призначенням.

Водночас спільнота ставить собі на меті всіляко сприяти розвитку українського шрифторобства, допомогати дизайнерам та шрифторобам зробити крок назустріч, розповсюджувати інфу про українське шрифтарство, в тому числі презентувати український шрифтовий доробок та його авторів, інформувати про шрифтові заходи, лекції, воркшопи, школи, сайти тощо.

Віктор Харик, спираючись на розробки Генадія Заречнюка та Василя Чебаника спеціально для Щедрика зпроектував кілька повноцінних ґарнітур українського забарвлення, де були задіяні серед іншого шрифтові доробки українських класиків Володимира Юрчишина та Георгія Якутовича. Спільнота надає можливість іншим виробникам шрифтів долучитись до проекту зі своїми ориґінальними фонтами. Зараз доступні авторські шрифти Сергія Ткаченка, Генадія Заречнюка та Віктора Харика.

З 2018 року шрифти Щедрика доступні також для оренді й купівлі у форматі WEB і Desktop на першому українському шрифтовому веб-сервісі Rentafont!

Довічна ліцензія на шрифт Mustafa коштує від $15. Орендувати цей шрифт можна від $0 до $2.

Корисні посилання:


Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your IP address will be recorded